792 914 826

Drukuj

Wyścigi Motocyklowe 23-25.08.2013

włącz .

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się IV Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, którzy na pewno nie byli zawiedzeni. Zarówno w sobotę jak i niedzielę dopisała pogoda, a nie brakowało również sporych emocji na torze. Automobilklub Silesia reprezentowali Jurek Berger (37) - Mistrzostwa Polski klasa Superstock 1000 oraz Grzegorz Stefanowski (70)- Puchar Aprilia RSV.
Jurek podczas kwalifikacji uzyskał 5-ty czas, w pierwszym wyścigu udało mu się przeskoczyć pozycję wyżej i ukończył wyścig na nielubianej czwartej pozycji. W niedziele natomiast dopisało mu więcej szczęścia i ukończył wyścig na najniższym stopniu podium. Po podliczeniu punktów Jurek zajmuje 3-cie miejsce w łącznej klasyfikacji sezonu.
Grzegorz uzyskał 6-ty czas kwalifikacji a wyścigi ukończył odpowiednio na 7 i 5 pozycji co daje mu 8 pozycje w łącznej klasyfikacji.
Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy w tym jedna na Słowacji, trzymamy kciuki za naszych zawodników licząc, że Jurek utrzyma swoją pozycje a Grzegorz przesunie się parę pozycji wyżej.